Drážkování podlahového topení

Perfektní řešení při rekonstrukcích, ale i novostavbách

Proč ne HADA, ale ŠNEKA

V praxi se často setkáváme s kasicky zažitou pokládkou podlahového topení na tzv. topení. HADA. Potrubí přijde do místnosti, putuje z leva doprava a vyběhne zpět do rozdělovače. Rozteč je na úrovni 20 cm a firmy tvrdí, že je to dobře. Ano, vytopíte is tímto systémem objekt.

Naše pokládky ale provádíme výlučně na tzv. SLIMÁKA a to z následujících důvodů.

  • Pro vysvětlení: montáž na šneka je, že jedete s potrubím ve tvaru šneku do středu místnosti a zase zpět do rozdělovače stejným směrem.

  • Montáž šneku je komplikovanější na přemýšlení a projekci, než na HADA, a tak se určitá část mistrů tohoto vzdává.

  • Montáž 10 cm pokládky na šneka, je náročnější na délku potrubí a tak musíte dávat do jedné místnosti minimálně 2 okruhy a to je ještě více náročnější.

  • 2 okruhy ve šneku jsou ale výhoda. V případě porteby nebo poruchy, můžete jeden odstavit a topí Vám ten druhý.

  • Šnek Vám vytápí rovnoměrně místnost po celé ploše a nestane se Vám jako u hada, že kde už končí, je chladnější podlaha. Pokud nechcete mít chlad, musíte přidat na čerpadle rychlost.

  • Do takové montáže na šneka můžete pustit i 25 ° C vodu ze zdroje a vytopíte tím místnost. Voda totiž putuje do středu roznoměrně ve dvou okruzích a když se vrací, její teplota už není tak důležitá, protože teplo po celé ploše předávají dva šneky, ne jeden had. V tomto případě nastavujete čerpadlo o 50% nižší otáčky než na hada, čímž mu prodloužíte životnost o 100%

Jedná se o naše poznatky a přesvědčení z praxe. Máte-li zájem o pokládku hlemýžď/hada a 15 - 20 cm rozteč, Vaše přání Vám provedeme.

Fotogaleria

Jak na to

Ze strany zákazníka, je třeba před samotnou realizací mít demontovanou starou podlahovinu (guma, koberec, parkety apod.). Pokud podlaha není rovná, je nutné ji přebrousit a dostat do určité rovinnosti. Broušení můžete provést na vlastní náklady nebo ponechat na nás. Následně přichází na řadu samotné frézování drážek, montáž rozdělovače a pokládka potrubí. Celý sekundární systém otestujeme vzduchem a předáme Vám ve finálním stavu tak, že k němu už jen připojíte primární zdroj tepla a zrealizujete si zalité drážek. Samotné zapojování kotle do stytému je v režii zákazníka a není v naší práci. Doporučujeme proto svěřit tyto služby regoinálnímu topenáři, kterí se bude starat o Váš kotel i při servisech a údržbě.

Na závěr

Vyfrézované drážky je třeba 1x zalít řídkou nivelační směsí nebo flexi lepidlem, aby směs vtekla do kanálů. U podlahoviny jako je koberec, parkety, vinyl a podobných materiálů, které mají tendenci přehnout se je třeba zatáhnout drážky lepidlem do roviny podruhé po prvním zalití. Tyto práce nezajišťujeme a jsou v režii objednatele.

 

V případě, že potřebujete zodpovědět dotazy, klidně nás kontaktujte. Můžete také navštívit sekci ČLÁNKY, kde se dočtete více podrobnějších informací a výhod této rekonstrukce.

Potrubie_vložené_do_vyfrézovanej_drážky.jpg

Články

  • 02 Pro 2019

    Proč 11 cm pokládka?

    Možná Vám někdo řekne, že pokládka podlahového topení v řezteči trubky 20 cm stačí. Není tomu tak. 10cm má velké výhody.

  • 03 Led 2020

    Montáž na HADA vs. ŠNEK

    Převážná část topenářů montuje podlahovky na Hada. U nás se to dělá do Šneka a vysvětlíme Vám proč.

  • 04 Bře 2020

    Stačí 16 mm potrubí?

    Ano postačuje a tady je vysvětlení v článku.

  • 01 Lis 2019

    Výhody drážkovaného systému

    Nabízíme systém, pomocí kterého můžete využívat výhod podlahového vytápění retrospektivně a bez jakýchkoli komplikací, ať už ve starých nebo nových budovách. Více V tomto článku.

Archív